Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Zastavte se na moment v Moment Café na Praze 2

Po delší době jsem se vypravila na veganské jídlo do města. S kolegyní jsme si daly pracovní snídani, a když už jsem tam byla, rovnou jsem si něco i nafotila. Už jsem tady neměla recenzi ani nepamatuju, takže vám povím, jak jsem byla spokojená – spoiler alert – je to tam super! Kdo to nechce číst dál, tak jen stručně: s klidným svědomím tohle místo doporučuju, určitě nebudete litovat, když se tam zastavíte. Kdo jste tam už byl mi jistě dáte za pravdu, a kdo ještě ne, tak tam určitě zajděte.

A začneme pěkně od prvních dojmů – prostor je mnohem větší, než jsem čekala, je rozdělen do více částí a nechybí ani malé stolečky pro dva, ani velké stoly pro větší skupiny. Prostor je mnohem víc osvětlený než jsem čekala, zvenku mi přišlo, že tam bude dost tma, ale opak je pravdou. Alespoň v místnosti u pultu, seděly jsme jen na jednom místě, tak zbytek nemohu posoudit. Prostor je vzdušný, osvětlený velkým oknem, kterým proniká denní světlo, dále podpořen zářivkami na stropě a lampami s krásným žlutým světlem. V blízkosti okna ideální na focení, čím víc se od něj budete posouvat, tím víc si budete muset hrát s White balance. Ale to je jen drobná poznámka, která beztak nezajímá všechny :-) Naživo se ta světla krásně doplňují a vypadá to nádherně.

moment_2

Po důkladném prozkoumání prostoru, atmosféry a osvětlení, jsem si začala prohlížet detaily a dekorace a je to právě to, co celou atmosféru podniku polidští a dodá takové to moderně-domácí kouzlo, které v jednoduchých/vzdušných a dobře osvětlených prostorách prostě nesmí chybět. Namátku vybírám: obrazy na zdech, kytky, lampy, kresbička ptáčka na stole, notýsky na okně, tabule s menu atd.

moment_4

No a samozřejmě obsluha. Naprostá spokojenost. Příjemný pán, který u stolu přehnaně neotravoval, jak to někde bývá zvykem, ale zároveň si vždy všiml, kdy je potřeba ke stolu přijít. Dlouho jsem se nesetkala s někým, kdo by to měl takhle „v krvi“. Vědět, kdy chodit ke stolu, a kdy je potřeba nechat hosty v klidu vybrat, dojíst atd., je jedna z věcí, které považuju za nejzásadnější. A tady dávám jedničku s hvězdičkou a jsem fakt ráda, že jsme si na pracovní snídani vybraly právě tento podnik. Také jsem si všimla, že je očividně povolen vstup se psy, protože se zastavili lidé pro kafe s sebou a nebyl problém vzít dovnitř i pejska, což určitě spoustu z vás potěší :)

moment_3

A už se dostáváme od prvních dojmů k jídlu a pití, hurray! Ani tady jsem nebyla zklamaná, objednala jsem si citronovou limonádu a lívance se šlehačkou a ovocem a už na první pohled bylo jasné, že to bude chutnat skvěle. Nejprve pití – limonáda měla klasické zdobení rozkrojenými kroužky citronu, ale co mě potěšilo nejvíc byla nakrájená dužina přímo v limonádě, citron nebyl jen vymačkaný a chutnalo to opravdu hodně citronově a přesto jemně sladce. Jídlo bylo pěkně naservírováno, lívance na první pohled vypadaly nadýchaně, navíc byly zalité (asi datlovým? javorovým?) sirupem, který jsem nevěděla, že tam bude a příjemně mě to překvapilo. Jídlo vypadalo fakt krásně, což ostatně můžete posoudit sami. Na začátku jsem se obávala, že množství kokošlehačky mi na lívance nemůže vyjít, a tak jsem trochu šetřila a nakonec mi zbyla, takže pokud máte špatný odhad jako já, tak se toho nebojte! Jídlo bylo syté akorát, nebylo mi těžko, ale zároveň ještě 2 hodiny po snídani nejsem hladová. Zároveň to bylo sladké, ale ne přeslazené. Prostě ideální snídaně.

moment_5

Kolegyně byla ráno na tréninku, po kterém si dala fresh, takže neměla moc hlad, ani chuť na sladké, a tak si objednala toast. Bohužel nebyl zrovna klasický „sýr“, ale obsluha hned nabídla náhradní variantu, a sice tofu „sýr“, který se sice neroztéká, ale kolegyně si ani tak nestěžovala. Říkala, že s rozpečeným „sýrem“ by to určitě bylo ještě lepší, ale že i takhle jí to chutná. V toastu byl „sýr“, tempeh, k němu se podávala rajčatová salsa a menší zeleninový salátek. Bylo mi řečeno, že je to dobré a syté akorát, že se nepřejedla, ale zároveň jí pocit sytosti ještě dlouho vydrží.

moment_6

No a koho by to zajímalo, tak záchody čisté, společné pro obě pohlaví (s nápisem „We don’t care“), pokud vám to vadí, tak se není čeho obávat, jsou stejně po jednom, tak je to úplně jedno. Příjemné ručníky (Frajen Ikea) a nálepka na dveřích VEGAN – toto se líbí 62 miliardám zvířat, už jen taková třešnička na dortu.

V rychlosti shrnuji hlavní výhody pro ty, na které je to moc dlouhé

  • Krásný prostor, jak na první pohled, tak při bližším zkoumání
  • Příjemná a vstřícná obsluha, která respektuje soukromí, ale zároveň to není o tom, že by si vás nevšímali
  • Krásné a výborné jídlo, které zasytí, ale nezatíží
  • Čisté záchody

… co víc si přát :-)

Jestli se vám zdá, že je tahle recenze až moc pozitivní, tak je to proto, že když vás snídaně pořádně nakopne, tak máte celý den krásný :) Ten minutes in Moment a day, keep the psychiatrist away. Ciao.

 

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.