Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Vegan Life Praha (Thámova)

Dnes po delší době přináším recenzi na veganskou restauraci. Jednak jsem dlouho nebyla v něčem novém, a jednak chci psát jen o restauracích, u kterých mi přijde, že stojí za to :-) Ještě bych chtěla hned na začátek říct, že s podnikem nemám nic společného a co se jména týče, jde opravdu jen o shodu náhod.

Základní info

Restaurace se nachází u metra Křižíkova, v ulici Thámova. Otevřeno má od 10:30 do 20:00. Kromě klasických jídel z menu, si můžete naložit jídlo i z bufetu, pokud však chcete bufet, doporučuji nechodit před zavíračkou, protože v té době je bufet obvykle prázdný (ne poloprázdný, ale fakt prázdný). Co se týče bufetu, platí se jídlo podle váhy, průměrně na bufetu utratím kolem 100 Kč. Nejvíc plno je v restauraci pochopitelně kolem oběda, v pozdních odpoledních a večerních hodnách už ale bývá relativně prázdno. Přijímají platby kartou a k jídlu máte vodu zdarma.

Prostředí

Interiér je prostorný a světlý, posedět můžete buď na barových židličkách u velkého okna, nebo na židli u klasických stolů. Prostor je rozdělený do dvou částí, přední je hned u vchodu, ale za objednávacím pultem je ještě jedna místnost, pokud bude tedy vepředu narváno, nevzdávejte to, pravděpodobně si i tak sednete. Když jsme tam byli, tak byl celý prostor krásně čistý, včetně fajn záchodů, což mě příjemně překvapilo. Celý podnik je, řekla bych, moderní, baví mně i designové detaily, ať už jsou to lampy v přední místnosti, či lampiony a jiný typ lamp v místnosti zadní. Jídlo se objednává na baru, bufet je samoobslužný. Obsluha velmi příjemná, jednou nám pán sice popletl objednávku, ale rychle jsme si to vysvětlili a vše bylo v pořádku.

Interiér restaurace Vegan Life (Praha)

 

Jídlo

Z bufetu jsem nakonec nic nevyzkoušela (nicméně i tak vypadalo jídlo cajk) a objednala si přímo z meníčka. Dali jsme si jarní závitky, já jsem si objednala burger a přítel nějaké alá maso s rýží – bohužel si nepamatuju co přesně to bylo. Závitky klasika, místo sladkokyselé omáčky moje oblíbená, Michalovo jídlo mi taky chutnalo, ale burger byl přímo božskej. Dávala jsem si s portobellem, které nebylo připálené (na to mám velké „štěstí“ :D), zelenina fresh, omáčka výborná, houska opečená, ale tak akorát. No prostě mi tam chutnalo, no :D

Celkový dojem super, na to, že jsem čekala bufetový fast food jsem byla hodně příjemně překvapená, určitě jsme tam nebyli naposled, a když nejste úplně rozmazlení, tak si myslím, že se tam dá zajít i na klasickou večeři, nechci říct, že úplně sváteční, ale v rámci rande nebo pracovního oběda bych tím nepohrdla :-)

Jarní závitky

„Maso“ s rýží

Portobello burger

 

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

2 Comments
 • Atheira
  26 Červen, 2018

  Za každý tip, kde se dá po Praze pořádně najíst vegansky jsem vděčná. Mám ale dotaz, pro mě dost podstatný. Nevíš, jestli je možné přijít i se psem? Když už jsem v Praze, většinou mám zatracený hlad, jenže stejně tak často mám s sebou i psa. :D

  • Jona
   27 Červen, 2018

   Tyjo, tak to upřímně nevím, když jsme tam byli my, žádný tam nebyl. Zkus jim zavolat, většina veganských restaurací s tím problém nemá :-)

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.