Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Těstoviny s cuketou a cherry rajčátky

Jasně, není to typicky zimní jídlo, ale poslední dobou je mi docela zle a můžu jen lehčí jídla, takže pro mě správná volba. A jelikož je to výborné, tak co bych se nepodělila o recept! Navíc jsem byla upozorněna (a za to dík), že v receptech používám hodně mixér, který ne každý má, takže tady něco bez mixéru! Špaget použijte podle uvážení, nám tohle množství vyjde tak na šest porcí, dáváme menší množství špaget a hodně zeleniny, jíme ale relativně střídmě, takže jak kdo potřebuje. Čtyři porce ale dáte určitě :-)

  • Olivový olej
  • 1/2 červené cibule
  • 1 stroužek česneku
  • 1 cuketa
  • 250 g cherry rajčátek
  • Špagety

Špagety uvaříme podle návodu tak, aby byly al-dente. Mezitím si připravíme zeleninu – cibuli pokrájíme na kostičky, česnek na tenká kolečka, cuketu na kolečka a pak na čtvrtky, cherry rajčátka na půlky. Ve velké pánvi rozehřejeme olivový olej (já jsem opět použila česnekový, pokud ho nemáte, klidně použijte normální, nebo pokud to máte rádi víc česnekové, přidejte o stroužek navíc). Na olivovém oleji necháme zpěnit cibulku, pak přidáme česnek a na středním plameni zlehka osmahneme (stačí půl minuty). Přidáme zeleninu a ještě chvíli (cca 3-5 minut) necháme nepřikryté a občas promícháme. Na závěr přiklopíme pokličkou a necháme vařit do změknutí cukety, což je cca 5 minut. Když máme směs připravenou, vložíme špagety do pánve a promícháme, nebo pokud nemáme dostatečně velkou pánev servírujeme zvlášť a promícháme posléze. Rajčátka pustí během vaření šťávu a je fajn to s ní trochu zalít, pokud servíruje jednotlivě.

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.