Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Sladké pražené mandle

Je čas si osladit život :) Dneska mám pro vás hrozně jednoduchý recept na sladké pražené mandle, což je asi moje nejoblíbenější sladkost vůbec. Zaprvé to strašně hezky voní, a za druhé, je to sladká mandle. Příprava trvá asi 5 minut, pak to necháte zlehka uschnout, ale můžete jíst klidně ještě teplé. Já jsem to udělala na klasický 100g pytlíček mandlí, buď můžete koupit rovnou loupané, nebo si je před použitím oloupat sami, což není nijak těžké a myslím, že je to o něco levnější.

  • 150 ml vody
  • 5 lžic cukru
  • 100 g mandlí
  • 1/2 lžičky skořice

Loupání mandlí:
Jednoduše vložte mandle do misky, zalijte vařící vodou a nechte chvíli odstát, třeba pět minut. Sceďte vodu, propláchněte mandle studenou vodou a pak jednoduše mandle promněte mezi prsty, čímž odstraníte slupku.

Recept na pražené mandle:
Vodu nalejte na menší rozpálenou pánvičku, přidejte cukr a míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Vložte mandle, posypte skořicí a míchejte. Po několika minutách, se začne hmota kolem mandlí zahušťovat, měli byste se dostat blízko ke konzistenci sirupu. Poté mandle vyndejte a rozprostřete je na pečící papír. Mandle by se neměly dotýkat, aby se vám zbytečně neslepily.

Servírovat můžete v papírovém kornoutku, celofánovém pytlíčku převázaném mašlí nebo klasicky v misce.

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.