Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Šampon & kondicionér Urtektram

Jak jsem byla u pasty příjemně překvapená, tak u šamponu a kondicionéru mě čekalo docela zklamání. Původně jsem chtěla koupit obojí bez parfemace, ale pak jsem si říkala, že jsem přece jen zvyklá, že mi vlasové přípravky voní, a tak jsem aspoň šampon koupila levandulový. Možná jsem ale měla koupit ten bez parfemace, protože tohle mi na vůni prostě nesedlo. Kondicionér, který je bez parfemace, naopak voní docela příjemně, opravdu jen velmi jemňounce, ve vlasech vám z toho žádná vůně nezůstane, ale je takový příjemný.. čistý. Zatímco levandule big no-no, alespoň pro mě. Na vlasovou kosmetiku je na mě vůně dost těžká, až „bylinková“ a zkrátka mi nesedí. Naštěstí není ve vlasech moc výrazná a nevydrží v nich moc dlouho.

Co se šamponu týče, tak kromě vůně jsem relativně spokojená. Co se šamponu nedá vytknout je pěnivost. U přírodních šamponů jsem zvyklá, že téměř nepění, ale tenhle je překvapivě docela slušný a nějakou tu pěnu vám na hlavě vytvoří, což mně osobně vyhovuje. Šamponem si myju prakticky jen pokožku hlavy a stejně musím říct, že ubývá vcelku rychle, a jak jsem četla v diskuzích, že někomu vydrží tahle velikost třeba půl roku, tak to u mě teda nehrozí. Dávám mu měsíc maximálně, nutno ale podotknout, že hlavu si myju každý den. Co ale považuju za nejdůležitější, je výsledek a musím říct, že to tu vůni klidně přetrpím, protože svůj účel plní dobře. Levandulová varianta je na všechny typy vlasů, ale zejména na ty na vlasy mastné, trpící na lupy a kožní problémy. Kožní problémy nemám, lupy taky ne, ale vlasy se mi mastí rychle. Teda teď už ne :) Po nějaké době bych si s tímhle šamponem možná ani nemusela mýt hlavu každý den a třeba by nakonec přece jen vydržel déle. Uvidíme. Nicméně dobře funguje na objem, protože mi po umytí vždycky přijde, že mám dvojnásobek vlasů.. přítel se mě dokonce ptal, jestli je mám vyfoukaný (a neměla jsem), a to už něco znamená :D Objem je ovšem na úkor kvality vlasů, protože vlasy mám po něm hrozně roztřepené, matné a nijak zvlášť to nevypadá.

P.S.: Někde jsem taky četla, že má fungovat proti vypadávání vlasů – zatím ho používám cca 14 dní a vlasy mi nepadají ani míň, ani víc, takže žádný zázrak od toho nečekejte.

Ovšem všechny kvality šamponu se projeví jen do té doby, než použijete kondicionér. Jediný důvod, proč vůbec kondicionér používám je, abych se netrápila při rozčesávání vlasů a tady teda jsem pohořela hrozně. Jestli jsem říkala, že po použití šamponu nabydou vlasy na objemu, ale zároveň vypadají roztřepené, tak po použití kondicionéru se vlasy promění na něco jako slámu a jsou k nerozčesání, objem vydrží, ale vlasy vypadají hůř, než když se kondicioneru vyhnete. Zkusila jsem to třikrát, ale je to marný, efekt je prostě nulový. Tady se můžu podepsat za to, že nám doma vydrží pěkně dlouho, ale v tomhle případě to moc pochvala není :D

Shrnutí a hodnocení v bodech (šampon)

Poměr cena/výkon: Průměr.

Vůně: Ta mi bohužel nesedla, do vlasů si představuju něco lehčího, ale že by vyloženě smrděl se říct nedá.

Pěnivost: Normální, řekla bych, že srovnatelná s většinou nepřírodních šamponů.

Celkový dojem: S vlasy jsem po použití šamponu relativně spokojená, ale působí to na mě podobně jako třeba břízový šampon, který jsem milovala asi tak měsíc, a pak už mě nebavil. Určitě dám téhle značce šanci u jiných vůní, ale moje srdcovka to asi nebude. I když někde jsem četla, že po Brown Sugar od Urtekramu vlasy rostou jak divé, tak třeba…

Koupit můžete tady: biooo.cz

Shrnutí a hodnocení v bodech (kondicionér)

Poměr cena/výkon: Podprůměr.

Vůně: Bez parfemace.

Celkový dojem: Tenhle kondicionér už nevyzkouším a nevím, jestli se vůbec pustím do nějakého dalšího od téhle značky, i kdyby jen na vyzkoušení. Nicméně vlasy pořád mám a „účinek“ kondicionéru se dá snadno zahodit opětovným přemytím vlasů, takže kdo si není jistý, jestli vyzkoušet nebo ne, tak ať to prubne.

Koupit můžete tady: biooo.cz

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.