Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Pečený čaj jablko-pomeranč

Pečený čaj je jeden z těch receptů, u kterých si už roky říkám, že je musím vyzkoušet, ale nikdy jsem se k tomu nedokopala. Jelikož jsem ale měla dost ovoce, které jsem potřebovala zpracovat a v zimě nejsem moc džusová, tak jsem se do toho konečně pustila. Je to snadné jako hračka a potěší i jako dárek, takže kdo sháníte na poslední chvíli nějakou drobnost, kterou k dárku přidat, nebo nevíte čím obdarovat známé, tak teď už víte :-)

  • cca 1 kg pomerančů
  • 2 velká jablka
  • 100g skořicového cukru
  • cca 300g třtinového cukru
  • 3 hvězdičky badyánu
  • 16 hřebíčků

Pomeranče (oloupané) a jablka pokrájíme na kostky a vyskládáme do hlubšího plechu. Posypeme skořicovým cukrem a třtinovým cukrem. Navrch poházíme badyán a hřebíček a dáme péct do trouby na cca 30 minut. Po 15-20 minutách vařečkou promícháme. Když máme ovoce upečené, skládáme ho do skleničky, pokud máte čas, můžete klasicky zavařit, aby čaj vydržel déle, jinak uchovávejte po vystydnutí v chladu.

Servírování

2-3 lžičky pečeného čaje vložte do hrnku, zalijte 250 ml vody a popíjejte jako klasický čaj. Na závěr můžete zdlábnout i to ovoce :-)

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.