Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Nejlepší vegan zmrzlina v Praze?

By Posted on 1

Máme tu posledních pár dní babího léta, tak je nejvyšší čas se podělit o moje zkušenosti z pražskými zmrzlinami, aneb obešla jsem to tohle léto konečně za vás a tady jsou mé tipy, kam stojí za to vyrazit.

Zmrzlin je v Praze nepřeberné množství, tak jsem prošla ty nejznámější a ty, na které jsem od vás průběžně posbírala tipy a tady je moje nejoblíbenější čtveřice: Puro Gelato, Zmrzlinář, Angelato & Creme de la Creme. Všechny tyhle zmrzlinárny mohu doporučit všema deseti, nicméně některé mám raději než jiné, takže si případně pročtěte a udělejte si názor sami.

 

4. Creme de la Creme

Tahle zmrzlinárna se umístila překvapivě na posledním místě ze všech čtyř výše zmínených, což je dost v rozporu s instagramovými doporučeními. Přiznávám, že je to částečně trochu proto, že mi strašně moc lidí psalo, jak je to nejlepší zmrzlina v Praze a moje očekávání byla hrozně  vysoko. Přestože jsem nebyla ani zbla zklamaná, tak je nakonec řadím na poslední místo, zkrátka proto, že ty zbylé tři mají něco navíc. Creme de la Creme má super sorbety a je skvělé, že nabízejí i další zmrzliny, z výběru veganských jsem ochutnala slaný arašíd a je výborný, o tom žádná, jen je neskutečně ale neskutečně sytý. Jsem si stoprocentně jistá, že řada z vás to považuje za top zmrzlinu, a nedivím se, ale já dávám přednost mnohem lehčím variantám a tohle na mě bylo zkrátka moc. V rámci malé porce, pokud si dám jen jednu příchuť, je pro mě tahle zmrzlina jedlá tak do půlky, prostě jí nedojím. V ideální variantě ji namixuju se sorbety, potřebovala bych ale tu porci arašídky stáhnout na cca 1/4 porce, abych byla naprosto spokojená. Jinak nemám co vytknout, sorbety mají vynikající, jen jsou to spíš ty základní, které si můžu koupit všude. K dobru připočítávám, že najdete Creme de la Creme na spoustě různých akcí od Veggie náplavky (kde jsem je teď na podzim teda nezahlédla, ale vím, že dřív tam bývali, tak jsem je mohla jen přehlédnout) po Dyzajn market.

Za mě celkové hodnocení 8/10.

 

3. Angelato

U Angelata mě hrozně baví chuť, strašně mi chutnají ovocné sorbety, baví mě hra s příchutěmi, zakomponování levandule a dalších méně běžných ingrediencí. Chuťově nemám absolutně co vytknout, očekávání jsem měla relativně nízká a co se chuti týče tak zmrzlina má očekávání naprosto předčila. Prostředí Angelata mi přijde fajn, ale na můj vkus je na Újezdě hrozně moc turistů, takže dávám přednost Petřínu, kam si zmrzku nosím, abych si ji mohla v klidu vychutnat. Do Angelata jsem zavítala i v rámci Manifesto marketu, kde jsem byla ještě spokojenější. Přestože Manifesto celkově mě nijak extra nenadchlo, zmrzlina od Angelata mi tam dost zvedla chuť se vrátit a sedí se tam příjemně, platí se kartou… pohoda 8) Angelatu můžu vytknout jen to (a už to nemusí být pravda), že nemá vegan zmrzliny označené u každé příchuti, a tak se mi stalo, že jsem si jednou omylem objednala i nevegan příchuť. A taky je pro mě těžký si vybrat zmrzlinu, když je zavřená a nevidím ji.

Celkově za mě 8,5/10

 

2. Zmrzlinář

Zmrzlináře jsem si dost zamilovala, jednak proto, že je to pro mě v dobré lokaci, protože kolem Míráku se motám docela dost a jednak mi hrozně sedlo prostředí. Ze všech zmrzlináren byla tohle jediná, kde mi dali ochutnat sami od sebe, aniž bych si musela požádat. Personál naprosto profesionální, každá vegan varianta označená, takže se nestane, že bych si omylem objednala neveganskou, zajímavé příchutě a ovocné sorbety takové, že jsem chvílemi zvažovala jestli jím ještě zmrzlinu, nebo fakt ovoce. Na Zmrzlináři mě nejvíc bavilo, že mě naučili jíst něco, co nemám ráda, a sice jahodovou zmrzlinu. Já miluju čerstvé jahody, ale nemám ráda jahodové výrobky, od jogurtů přes marmelády až po zmrzliny. Jenže ve Zmrzlináři mi dali ochutnat všechny příchutě, abych si vybrala tu správnou kombinaci, a to včetně té jahodové, kterou navíc slečna doporučovala a hádejte co – naprosto jsem se do ní zamilovala a rozhodně se pro ní budu vracet.

Zmrzlinář za mě 9,5/10.

 

1. Puro Gelato

Pokud bych si musela vybrat jednu zmrzlinárnu a nikam jinam už nejít, tak si vyberu Puro Gelato. Celkově mi moc vyhovuje atmosféra podniku a hlavně lokace. Jednak mají vlastní zahrádku, takže si můžu zmrzlinu v klidu vychutnat venku, což mě baví moc, a jednak je to pár kroků na Náplavku, takže si zmrzlinu fakt nikdy nedávám vevnitř, protože zkrátka nemusím. Ceny jsou víc než fajn, personál profi a musím říct, že lepší servis mi žádná zmrzlinárna nedala – jednak jsme si ochutnali, cokoliv jsme chtěli a jednak mi slečna pomohla vytvořit skvělou kombinaci, aby se k sobě všechno hodilo. Měla jsem kombinaci malina (sladká) – citron (kyselý) – dračí ovoce (jemňoučká), která šla k sobě naprosto perfektně. A navíc dračí ovoce měli jako jediní ze všech zmíněných a bylo to sakra dobrý! A další plus, díky kterému jsem se rozhodla z toho udělat number one mezi zmrzlinami je user experience. Jednak jsou zmrzliny vidět, takže vybírám očima, což mě baví, a jednak mají hezky udělané objednávání: mají na tabuli napsáno, jak si objednat a kromě toho kolik porce stojí, se dozvíte rovnou i kolik příchutí si v rámci dané porce můžete vybrat. Ze všech podniků jsem tady taky měla největší klid si vybrat, díky oddělenému objednání porcí a výběru příchutí jsem se totiž necítila pod tlakem, že zdržuju frontu.

Puro Gelato u mě na plné čáře vyhrává s plnými 10/10!

 

Jak to máte s pražskou zmrzlinou vy? Která je vaše nejoblíbenější? A pokud jsem vaší top vynechala, tak mi určitě dejte vědět, ráda vyzkouším i další podniky! :-)

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

1 Comment
  • Denisa
    21 Květen, 2019

    Ahoj, já chodím do Creme de la Creme, protože mají několik krémových příchutí, a není mi z tvého článku jasné, jestli v těch dalších třech zmrzlinárnách mají i něco jiného veganského než jen sorbety, protože ty moc nemusím.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.