Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Nejjednodušší ovocné nanuky na světě (vegan a raw)

By Posted on 0

Každý rok si v létě říkám, že si začnu dělat nanuky a zmrzliny doma, abych zbytečně neutrácela, když to přece nemůže být tak složitý. A každý rok dostanu chuť na zmrzlinu venku a zas si ji koupím, zatímco doma mám chládek a tvořit nanuky mě ani nenapadne. No tak letos konečně došlo na to, že to jinak nejde. Venku je vedro na zdechnutí, takže mě tam nikdo nedostane, pokud to není fakt nutnost, jenže doma už se taky blížíme k těm 30°C (no jo, střešní byt je v tomhle parnu prostě radost), a tak nezbývá než se do toho fakt pustit. Že se mi v tomhle horku nechce dělat nic složitého je asi jasný, takže tohle jsou asi ty nejjednodušší veganské nanuky, které se dají vytvořit. A největší výhoda je, že jsou ready asi za hodinku, takže je nemusíte dělat s nějakým extra předstihem. To množství je dost orientační, hrozně bude záležet na tom, jaké máte formičky, já mám takové obyč z IKEA (6 ks). Můžete ale aspoň držet poměry :-)

  • cca 100 g mraženého ovoce (já jsem použila směs ze zahrady, maliny, ostružiny, rybíz, borůvky)
  • 1/2 hrnku rostlinného mléka
  • 1/2 lžičky agáve sirupu (já moc nemusím sladké nanuky, tohle množství je fakt hodně málo sladké, takže pokud chcete nanuky sladši, dejte 1-2 lžičky)

Všechno dáme do mixéru, rozmixujeme a nalijeme do formiček. Dáme mrazit alespoň na hodinu a pak můžeme rovnou jíst :-) Easy, ha?

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.