Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Luxusní restaurace Kopps (Berlín)

By Posted on 0

Onehdá jsme byli v Berlíně a zastavili jsme se na večeři ve veganské restauraci Kopps. Nejvyšší čas se podělit o zážitek podělit, než zapomenu detaily.

Základní informace

V první řadě je dobré vědět, že se jedná o restauraci, která je celkem fancy a jídlo je tu dražší. Rozhodně to ale stojí za to a pokud se chystáte na nějakou významnější večeři, nebo si chcete prostě jen na dovolené užít, tak ji určitě navštivte – těžko pohledat nějakou lepší. Restaurace je moderní, čistá, celá veganská a zakládá si i na čerstvosti potravin, všechna zelenina je sezónní a z bio farem. V pracovním týdnu mají otevřeno jen večer, tuším, že od 18 hodin, v sobotu celý den a v neděli jen přes den (cca 9-17h). Večeři si můžete vybrat ze sezónního meníčka, nebo si můžete zvolit degustační variantu, tak či onak, dostanete při servírování přesné informace o tom, co jíte – obsluha ví přesně, co má v meníčku a navíc je neskutečně příjemná :-)

My jsme šli cestou vlastního výběru, objednali jsme si dva hlavní chody, dva dezerty, piva a vyšlo nás to asi na 75E i s tipem, což vychází při aktuálním kurzu na cca 2 000 Kč. Je to pravda hodně, nicméně na tenhle level restaurace by to byla pěkná cena i v Praze, natož v Berlíně, který je obecně dost drahý. Pokud byste potřebovali ušetřit, doporučuju si tam zajít v pondělí, kdy mají na začátku otevírací doby degustační menu v rámci „Come Together“ akce. Nemůžete si na tuto akci udělat rezervaci, přijďte tedy radši dřív, akce samotná začíná v 18:00 a končí v 19:30. V rámci akce dostanete tříchodové degustační menu (bez drinků) za 19E!

O víkendu zase můžete dorazit na brunch, který se podává formou bufetu – na své si přijde asi každý, podává se čerstvé pečivo, ovoce, všechny možné pomazánky, marmelády a samozřejmě i veganské sladké i slané pochoutky, jako palačinky, míchaná „vejce“, saláty, „sýry“ a „klobásy“ a nesmí chybět ani dortíčky a dezerty. Jídla nejsou pokaždé stejná, takže finální výběr se může trochu lišit ;) Celý brunch vychází na 18E na osobu!

Jídlo

… bylo neskutečné! Objednali jsme si: Ravioli, Risotto, Citronový dortík a čokoládové moussé – rovnou varuju, že tu čokoládovou nádheru jsme nějak nestihli vyfotit :D

Chřestové ravioli

Ravioli byly plněné rajčaty a piniovými oříšky v omáčce z bílého chřestu a lišek, servírované s liškami, bílým chřestem a pěnou a bylinkami. Zakápnuto citronem – TOP!

Houbové risotto

Risotto bylo houbové – smrž, lišky a k tomu vlašské ořechy, salátek a pěna z medvědího česneku, bylinek a lanýžů. Netřeba dodávat, že to bylo skvělé, že? :-)

Citronový dortík (v pozadí čokoládové moussé)

Čokoládová pěna je bez fotky, ale je tam trochu vidět v pozadí mého dezertu :D Já si ale bohužel přesně nepamatuju, s čím vším to bylo, ale byla u toho určitě zmrzlina a sušenka z arašídového másla a 100% to bylo skvělý! :-) Citronový dortík byl lehounký, osvěžující a servírovali ho s citronovou zmrzlinou na nějakých křupinkách (nepostřehla jsem nějak co to bylo), mandlemi, kandovaným pomerančem (ale naměkko) a citronovou redukcí. No prostě naprosto boží, a kdo to neochutná, tak jako by nežil :D

Tohle je za mě asi všechno dneska, pokud budete mít cestu, tak se tam určitě zastavte, ať už na klasickou véču, nebo v rámci brunche/come together, kdy to vyjde levněji ;)

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.