Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Letní ovocný salátek s kokošlehačkou

Dneska jako dopolední sváča, jindy jako zdravá verze dezertu. Prostě jen ovoce a kokošlehačka, nic víc. Ovoce můžete dát jakékoliv, já dávám to, co mi doma zbude, což tentokrát bylo – broskev, ananas, jahody, banán, meloun. Ale je to fakt jedno :) Kokosová šlehačka není těžká na výrobu, ale bohužel je potřeba nejdřív mléko alespoň 24 hodin nechat v ledničce, takže ji nemůžete udělat hned jak si vzpomenete. Já to dělám tak, že kdykoliv ho koupím, strčím ho okamžitě do lednice, abych měla aspoň jedno po ruce vždy, když mě honí mlsná.

  • Ovoce
  • Kokosové mléko Full-fat (ty thajské v plechovce, nikoliv Alpro apod. + nedoporučuju ty z D&M, lepší jsou od Vietnamců, z japonských potravin atd.)
  • 3 lžíce moučkového cukru
  • Lžíce citronové šťávy
  • Vanilka/vanilkový extrakt/vanilkový cukr
  • Kakao, pokud to chcete na závěr posypat

Ovoce jenom pokrájím, nijak nedochucuji, díky té šlehačce to není nutné. Nejprve strčíme misku a šlehací metličky na pár minutek do mrazáku. Ztuhlé kokosové mléko otevřeme a opatrně vyjmeme lžící ztuhlou část, je důležité, aby se tam nedostala žádná voda, i kdyby to znamenalo, že přijdeme o kousek té tuhé hmoty. Dáme do misky, přidáme cukr, citronovou šťávu, vanilku a šleháme. Když se to promísí, ochutnejte a podle potřeby přidejte moučkový cukr. Šleháme dokud nedostaneme nadýchanou, ale tuhou konzistenci. Servírovat můžeme hned, ale doporučuji dát ještě na hodinku do lednice, šlehačka pak bude ještě pevnější. Pokud vám šlehačka zbyde, dejte ji do misky, přetáhněte celofánem nebo do air-tight nádobky a nechte v lednici.

 

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.