Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Kokosové kuličky bez sušeného mléka

Dneska jsem se konečně odhodlala si udělat kokosové kuličky. Nevím proč jsem se do nich nepustila dávno, je to fakt jednoduché jak facka, hotové za chvíli. Nejvíc mě potěšilo, že sušené rostlinné mléko jsem mohla úplně vynechat (ve většině receptů se objevuje), protože upřímně nevím, co bych z něj kromě kokokuliček dělala :)

  • 2 hrnky kokosu
  • 2 lžíce rozpuštěného kokosového oleje
  • 2 lžíce kokosového mléka
  • 3-5 lžic rýžového sirupu (podle chuti)
  • Mandle (1 na kus)

Jeden hrnek kokosu nasypeme do mixéru (druhý si necháme na později), přidáme rozpuštěný kokosový olej, kokosové mléko a rýžový sirup a rozmixujeme. Každý mixér utáhne něco jiného, mně se nepodařilo vypracovat úplně hladké těsto, ale to vůbec nevadí – naopak – jen se nám musí ingredience krásně propojit. Když máme umixováno, přidáme ještě půl hrnku kokosu a jemně promícháme (nemixujeme!). Z těsta vytvarujeme kuličky, dovnitř můžeme vložit oloupanou mandli a kuličky obalíme ve zbytku kokosu. Hotové kuličky dáme do ledničky a po cca hodince už můžeme jíst. V lednici vydrží kolem 5 dnů- týdne.

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.