Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Domácí kokosové mléko za 2 minuty

Kokosové mléko je jedno z mých nejoblíbenějších a jedno z mála, které dokážu vypít i samotné. Dřív jsem si ho kupovala za nějakých 70-80 Kč a zpětně se sama sobě směju, protože domácí výroba je neskutečně jednoduchá, mléko vydrží podobně dlouho a cena vyjde na zlomeček toho kupovaného. Domácí kokosové mléko má vícero využití, můžete ho přecedit a použít jako „klasické“ na pití, do vloček apod., nebo ho nemusíte tolik cedit a můžete ho využít jako kokosové mléko v plechovce, třeba na zahuštění kari nebo omáček. Jenom z něj neuděláte kokošlehačku, na tu je fakt potřeba plechovka :-)

 • 1 hrnek strouhaného kokosu
 • 2 hrnky horké vody

Kokos s vodou rozmixujeme a podle toho, na co budeme mléko používat, přecedíme. Mléko můžete dle libosti dochutit agávovým nebo datlovým sirupem nebo třeba vanilkou.

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

2 Comments
 • Charlien
  17 Červen, 2017

  Vegan sice nejsem, ale kokosové mléko mám mnohem raději než to kravské. Skvělý a jednoduchý recept, který mě také nenapadl :-) Děkuji za tip!

  • Jona
   16 Červenec, 2017

   Jéé to je super :) Hlavně kolik peněz člověk ušetří! :-)

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.