Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Dnes vaří táta: Špagety se sušenými rajčaty a olivami

Moc zpráv mi na sociálních sítích nechodí, ale když už, tak se nejčastějc ptáte, jak se na celé veganství dívá moje rodina – na to určitě sepíšu článek časem, nicméně pro teď jen v rychlosti. Moji rodiče nejsou vegani, nicméně když vaří pro mě, tak jedině vegansky a často si nějaké jídlo zařadí i do svého jídelníčku. Někdy vaří čistě veganské jídlo pro všechny, když už ho vaří pro mě, jindy uvaří dvě verze. Třeba jako dnes, když potřebovali dojíst nějaký kus masa, co tu měli. Pro mě udělal táta těstoviny se sušenými rajčaty a olivami, na druhé pánvičce si připravil maso, které si do toho s mámou dali. Já vám dám samozřejmě recept na tu veganskou verzi ;)

  • olivový olej
  • 2 cibule
  • 10 dkg sušených rajčat (ne v oleji)
  • 10 dkg černých oliv
  • 1 lžička škrobu

V hrnci rozehřejeme olivový olej, přidáme cibuli nakrájenou na tenká kolečka překrojená napůl, restujeme doměkka cca 5 minut. Zatímco se dělá cibule, nakrájíme sušená rajčata, naložíme je do misky a zalijeme vlažnou vodou, aby byla lehce ponořená.  Olivy vypeckovat a nakrájet na půlky (nebo na čtvrtky pokud máte velké). Zhruba v tento moment máme hotovou cibuli, takže propláchneme rajčata a vodu slijeme stranou. K cibuli přidáme rajčata a olivy, zamícháme a necháme minutu až dvě restovat bez poklice, poté zalijeme trochou vody z rajčat, přikryjeme pokličkou a asi dvě minuty dusíme. Sundáme pokličku, zaprášíme lžičkou škrobu a odklopené mícháme, vaříme dokud omáčka malinkou nezhoustne. Není potřeba dosolovat, protože rajčata bývají slaná dost. A to je vše :-)

P.S.: Omlouvám se za fotku, neměla jsem moc času, za to jsem měla dost hlad a ještě se z toho kouřilo, tak jsem to lehce rozostřila O:-)

P.P.S.: Tak recept není tatův, nýbrž ho má od kamaráda, který vařil toto jídlo na lodi, akorát místo těstovin, tam dával rýži – tak tu druhou verzi taky vyzkoušejte ;) A tímto zdravím Máru :-)))

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.