Přihlaš se k odběru, ať se jako první dozvíš o nových receptech, článcích a soutěžích. Už Ti nic neunikne ;)

Cuketové „chipsy“

Co servírujete návštěvě? Nebo co zobete u televize? Já nějak vůbec nejím chipsy, brambůrky apod., nikdy mě to nějak nenadchlo.. Znám ale spoustu lidí, kteří dávají chipsy na stůl, kdykoliv přijde návštěva, tak jsem hledala, co bych mohla dát já, až přišly na svět tyhle „chipsy“, nevím jak jinak to pojmenovat, které sklidily velký úspěch. A přitom je to tak primitivní :)

  • 1 cuketa
  • olivový olej
  • sůl, pepř

Troubu předehřejeme na 100°C. Zatímco se trouba rozehřívá, nakrájíme cuketu na kolečka a nejprve ji zbavíme vody, nejlépe ji položíme mezi dvě čisté (nebo papírové) utěrky a lehce zatlačíme dlaní, abychom vodu vytlačili. Na plech dáme pečící papír, každou cuketu potřeme z obou stran olivovým olejem a vyskládáváme na plech. Na závěr posypeme solí a čerstvě namletým pepřem. Jakmile je trouba předehřátá, vložíme plech a pečeme cca hodinu a půl.

Z tohoto množství budete mít jen menší mističku, pokud tedy čekáte víc lidí, připravte si chipsy z více cuket, můžete péct více plechů najednou, takže se vám to o tolik neprotáhne.

Vaříte podle mých receptů? Nezapomeňte nahrát výsledek na Instagram, označte mě na fotce @jona.veglife a přidejte #vegajemega :)

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.